Öğrencileriniz Classtime çözümleri ile herhangi bir yerde fiziksel olarak mevcut olmaya bağlı kalmaksızın derslerinize ulaşabilir veya katılım sağlayabilirler.

Öğrenci ve Öğretmen Gereklilikleri

 • Hem öğrenciler hem de öğretmenler internet tarayıcısını (akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, Chromebook'lar vb.) destekleyen herhangi bir cihazı kullanabilirler. (Daha fazla bilgi)

 • Hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin Wi-Fi ya da mobil iletişim ağı üzerinden internete bağlı olmaları gerekmektedir. 

 • Hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin herhangi bir uygulama yüklemeleri gerekmemektedir.

 • Öğretmenlerin sistem üzerinde bir hesap oluşturmaları gerekirken, öğrencilerin bir hesaba ihtiyaçları bulunmamaktadır. Öğrenciler Classtime'a isimleri ile erişim sağlayabilirler. 

Öğretim Uygulamaları - Pratik Tavsiye ve Kullanım Örnekleri

Bireysel Çalışma ve Evde Eğitimin Etkili Olması

 • Öğretim materyallerini (PDF'ler, Classtime Değerlendirmeleri, YouTube videoları vb.) Microsoft Teams, Google Drive veya okulunuzun kendi sisteminde paylaşın,

 • Classtime çözümleri bireysel çalışma ve pratik için de uygulanabilir. Örnekte de gösterildiği gibi öğrencileriniz isimlerini dahi belirtmeden değerlendirme ödevlerini diledikleri kadar tekrarlayabilir ve sorular üzerinde pratik yapabilirler. Kütüphaneden bir soru seti seçin, daha sonrasında ‘Önizleme’ butonuna tıklayarak linki öğrencileriniz ile paylaşın. 

 • Alternatif olarak, öğrencilerinizin ilerlemesiyle ilgili gerçek zamanlı bilgiler de toplamak istiyorsanız, yeni bir ‘Oturum’ oluşturabilir ve ‘Oturum Kodunu’ paylaşabilirsiniz. Her öğrencinin hemen geri bildirim almasını sağlamak için Oturum Ayarlarını "Hemen çözüm göster" ve "Yalnızca bir denemeye izin ver" seçeneklerini seçmenizi öneririz. Üstelik oturumlarınızın tam olarak ne zaman başlayıp ne zaman biteceğine karar verebilirsiniz. Daha sonrasında ise tüm sonuçları öğrencileriniz ile video görüşmeleriyle değerlendirebilirsiniz. 

Mini - Alıştırmalar ile Pekiştirme ve Grup Çalışmaları 

Google Drive veya okulunuzun altyapı sistemini kullanarak uzman öğrenci grupları oluşturarak onlara araştırma ve öğretim materyalleri oluşturma konusunda bir konu verebilirsiniz. Böylece öğrencilerin materyallerini diğer öğrenci gruplarıyla paylaşmasına ve birbirlerinin çalışmalarından öğrenmelerine olanak sağlamış olursunuz. Ardından, tüm konularda mini bir değerlendirme ile öğrencilerinizin konu ile ilgili seviyesini ölçümleyebilirsiniz.

Online Sınıf Talimatları

Classtime değerlendirme ödevlerini de kullanarak öğrencilerinizle yapacağınız uzaktan derslerinizi zenginleştirebilirsiniz. COVID-19 nedeniyle eğitime verilen zorunlu ara sırasında tüm konferans araçları öğretmenlere ve öğrencilere ücretsiz olarak hizmet sağlıyor.  (Google Hangouts, Skype, Zoom). Oluşturduğunuz ‘Oturum’u ekran paylaşımı ile yayınlayabilir, sorularınızı tartışabilmek adına soru Önizleme linkini paylaşabilir ve hatta öğrencileriniz için konuları eğlenceli hale getirmek adına Collaborative Challenge başlatabilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayın. Collaborative Challenges özelliğinin, eğitim sürecine verilen ara nedeniyle öğrencilerin yalnız hissetmelerini engelleyebilmek adına en güzel uygulamalardan biri olduğuna inanıyoruz. 

Ödevlerinizi Online Olarak Dağıtma

Classtime ile ödevlerinizi oluşturabilir veya hazır olarak sunulan içerikleri kullanabilirsiniz. Daha sonrasında ise oluşturduğunuz soruları ya okul sisteminiz üzerinden ya da e-mail yoluyla olmak üzere iki farklı şekilde paylaşabilirsiniz: 

 1. ‘Önizleme’ modu ile paylaşarak bireysel pekiştirmeyi sağlayabilirsiniz. (Daha fazlası için yukarıdaki konuyu inceleyin.)

 2. Bir ‘Oturum’ oluşturarak her öğrencinin seviyesini ölçümleyebilirsiniz. Hatta isterseniz başlangıç ve bitiş saatlerini de belirleyebilirsiniz:

Ek Öneriler

 • Öğrencilerinizle bağlı kalın: öğrencilerin katılmak için akıllı telefonları kullanmalarına izin verin. Tüm öğrencilerin internet ve cihazlara eşit erişimi olmayabilir, ancak akıllı telefonlara erişim daha yüksek olabilir. Ek bir uygulama yüklemek gerekmeksizin öğrencilere akıllı telefonlarını istedikleri yerden katılmak için hemen kullanabileceklerini bildirin.

 • Daha zengin içerik: Sorularınıza daha fazla medya ve bağlantı ekleyebilirsiniz. Ek kaynaklara başvurmak için sorularınıza YouTube videoları veya görsel gibi bağlantılar ekleyin.

 • Geliştirilme aşamasında: Ortak çalışmaya uygun Kütüphane Seçeneği. İş yükünü öğretmen arkadaşlarınızla bölüşebilir ve üretim hızınızı arttırabilirsiniz. Geliştirilmekte olan ortak kütüphanelerimizle, öğretmen ekipleri soru setleri üzerinde uzaktan birlikte çalışabilirler.

Did this answer your question?