Classtime nedir?

Classtime, öğretmenlerin öğrencilerin başarısı için açık bir yol bulmalarına yardımcı olur. Size öğretmek için daha fazla zaman tanıyor ve öğrencilerin durumu ile ilgili içgörüleri sağlıyoruz!

Öğretmenler, öğrencilerin katılabilmesi için bir ders sırasında soruları kolayca hazırlayabilir veya içe aktarabilir ve öğrencilerin cihazlarında etkinleştirebilir. Öğretmen, her öğrencinin öğretme içgörülerine ilişkin anlık bilgilerden yararlanabilir ve öğrenme sürecini daha etkili bir hale getirebilir. Öğretmenler ayrıca öğrenci yanıtlarını otomatik olarak derecelendirebilir ve tüm sonuçları ve yanıtları PDF veya Excel elektronik tablosu olarak dışa aktarabilir.

Ayrıca Collaborative Challenges ile öğretmenler soruları etrafında anlamlı, ilgi çekici bir ders oluşturabilir ve öğrencilerini birlikte çalışmaya ve başarılı olmaya motive edebilirler.

Classtime ile ne yapabilirim?

Öğretmen olarak Classtime ile;

 • ÖĞRENCİLERE ÖĞRETİN: Öğrencilerin konu ile ilgili seviyelerini ölçmeye ve ders esnasında ders esnasında konu ile ilgili yardım isteyebilmeleri için sorular oluşturun ve paylaşın.

 • ÖĞRENME GERİ BİLDİRİMİ ALIN: Öğretim etkiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için her öğrencinin gerçek zamanlı olarak cihazınızdaki öğrenme ilerlemesi hakkında kaliteli geri bildirim alın.

 • ÖĞRENCİ ETKİLEŞİMİ: Tüm öğrencilerin sınıfa veya ödevlere katılmalarını sağlayın. Sınıf içi tartışmalar ve işbirlikli öğrenme için yeni olanaklar açın.

 • ÖĞRENME SORUNLARI ANALİZİ: Bir PDF veya Excel elektronik tablosunu dışa aktarın ve her öğrencinin bir sınıf oturumu sırasında veya sonrasındaki performansını gözden geçirerek öğrenme sorunlarını hızlı ve etkili bir şekilde nasıl çözeceğine karar verin.

 • NOTLANDIRMA İÇİN ZAMAN KAZANIN: Her soruya bir puanlandırma belirleyerek Classtime'ın öğrencileri otomatik olarak notlandırmasını sağlayın.

Classtime'ı kim kullanıyor?

 • İlkokul, ortaokul ve lise öğretmenleri (6 yaş ve üstü öğrenciler)

 • Lise ve Yükseköğretim Eğitmenleri

 • Seminer Konuşmacıları

 • Kurumsal Eğitmenler

 • Canlı streaming Moderatörleri

Ne zaman benim için doğru çözüm olmayabilir?

Classtime aşağıdaki durumlarda sizin için doğru bir çözüm olmayabilir:

 • Okuma yazma bilmeyen çocuklara öğretiyorsanız,

 • Bir açık cevaplı anket düzenliyorsanız - Classtime'daki her soru tipi bir doğru cevap içermek mecburiyetindedir. Bu nedenle açık uçlu sorulara uygun değildir.

Classtime'ı eşsiz yapan nedir?

Classtime, aktif bir sınıf sırasında en yüksek güvenilirlik ve esneklik için üretilmiş olup öğretmene sınıfa gerektiği gibi müdahale etme ve yönetme yetkisi verir.

 • Kesin ve esnek zamanlama: Canlı bir oturum sırasında gerektiğinde belirli sorular ve çözümler gösterilebilir veya gizlenebilir ve öğrencilerin istedikleri zaman katılmasına izin verilir. Oturumun öğrenci tempolu (hemen çözüm gösterme) veya öğretmen tempolu olmasını isteyip istemediğinizi de esnek bir şekilde tanımlayabilirsiniz. Aynı anda çeşitli alt takımların yönetilmesine izin vererek (aynı veya farklı sorularla) birkaç canlı oturum paralel olarak yürütmek de mümkündür.

 • Güçlü notlandırma ve Öğrenci performans Raporlaması [PREMIUM]: Soruların puanlama yöntemlerini belirleyerek Classtime'ın notlandırmayı sizin için yapmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında, tüm öğrencilerin cevaplarını ve soru başına performanslarını bir e-tabloya aktabilirsiniz. Bu özellikler yalnızca Classtime Premium ile kullanılabilir.

 • 30,000'den fazla soruya ücretsiz erişim: Khan Academy veya Public Library Search ile hazırlanan sorularımızı kullanabilir veya sorulardan ilham alabilirsiniz.

 • Çeşitli soru türleri: Çoktan seçmeli, onay kutuları, serbest metin cevapları, doğru veya yanlış, kategorize edici, sıralayıcı, vurgu metni, etkin nokta gibi çeşitli soru türleri sunuyor, soru tiplerimiz için sürekli yeni türler geliştiriyoruz.

 • Sorular için sınırsız içerik: Başlık 170 karakterle sınırlanmış olsa da, ek açıklamaya istediğiniz kadar ayrıntı ekleyebilirsiniz. Ayrıca, size büyük esneklik sağlayan cevap seçeneklerinin uzunluğu ve miktarı için bir sınır yoktur. Bunun yanı sıra, dilediğiniz yerde matematik gösterimlerini dahil etmek için LaTeX biçimlendirme dilini kullanabilirsiniz. Veya öğrencilerinizi farklı şekillerde etkilemek için resim ve YouTube klipleri ekleyebilirsiniz.

 • Collaborative Challenges: Collaborative Challenge okul müfredatını gerçek dünyadaki zorluklarla işbirliğine dayalı bir biçimde bağlar: Sadece sınıfınız tüm soruların yanıtını doğru bilirse, Challenge tamamlanabilir. Classtime Premium tüm Collaborative Challenge türlerini içermektedir.

Aşağıdaki butona tıklayarak Classtime'da bir tura çıkabilir, platformumuzla ilgili deneyim kazanabilirsiniz.

...Veya daha fazla soru ya da fikir için support@classtime.com adresi üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Did this answer your question?