Classtime, tasarımı gereği, kullanımınının en iyi şekilde anlaşılabilmesi ve keşfedilebilmesi için kullanım gerektirmektedir.

Bu makaledeki adımları tek tek okuyabilir veya aşağıda daha önceden gerçekleştirmiş olduğumuz bir webinar (İngilizce) kaydını izleyebilirsiniz.

1. Kütüphanenizden bir Oturum başlatın

Kütüphane, tüm sorularınızı Soru Setleri formatında oluşturabileceğiniz, içe aktarabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz yerdir. Kütüphaneyi ilk kez ziyaret ettiğinizde, tarafımızdan hazırlanmış birkaç örnek Soru Seti ile karşılaşacaksınız. Kayıt olmanıza gerek kalmadan Kütüphane'ye bir göz atın: www.classtime.com/library/

Kendi Sorularınızı ve Soru Setlerini oluşturmadan önce, gerçek bir oturumun nasıl görünebileceğini deneyimlemenizi öneririz!

Seçilen Soru Seti içinde 'Yeni Oturumu Başlat' düğmesine tıklamanız yeterlidir.

2. Gerçek bir Oturum'un Simülasyonunu Başlatın

'Yeni Oturumu Başlat'ı tıkladığınızda, yeni bir canlı Oturum etkinleştirilecek ve otomatik olarak Oturum ekranına yönlendirileceksiniz.

Oturum ekranında Oturum Kodunu bulabilir, sorularınızı yönetebilir ve öğrencilerinizin cevaplarını görebilirsiniz.

Oturum Kodu

Her Oturum otomatik olarak ders sırasında katılmak üzere öğrencilerinizle paylaşılabilecek benzersiz bir Oturum kodu oluşturur. Oturumu öğrencilerinizle iki şekilde paylaşabilirsiniz. Oturum URL'ini kopyalayıp paylaşabilirsiniz veya öğrencilerinizden classtime.com adresine gitmelerini ve Oturum kodunu anasayfada yer alan 'Öğrenciler' bölmesine yazmalarını isteyebilirsiniz.

Oturum Soruları

Tüm Sorular öğrenci cihazlarında bireysel olarak gösterilebilir veya gizlenebilir. Bu da size öğretme sürecine göre bunları uyarlamak ve zamanlamak için büyük esneklik sağlar. Bu işlem, üstteki geçiş düğmelerinden birine tıklayarak hızlı bir şekilde yapılır.

Öğrenci Cevapları

Burada, tüm öğrenci cevaplarının gerçek zamanlı olarak görülebileceği ve sınıfınızın öğrenme ilerlemesini ve katılımını hızlı bir şekilde değerlendirebilmeniz mümkün olacaktır. Birkaç saniye içinde, genel konu ilerlemenizi en üst düzeye çıkarmak için sınıf seviyesini nasıl uyarlayacağınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Bunun nasıl çalıştığını görmenin en kolay yolu, sayfanın altındaki 'Önizlemeyi Başlat'ı tıklamaktır:

Simülasyon başladığında, gerçek bir sınıfın nasıl görünebileceğine dair daha iyi bir fikir edineceksiniz. Bir öğrencinin herhangi bir cevap hücresine tıklamak size cevapları hakkında daha fazla bilgi gösterir.

3. Classtime'ı Öğrenci Olarak Keşfedin

Classtime'ı bir öğretmen perspektifinden gördüğünüze göre, bir öğrencinin perspektifini hızlı bir şekilde keşfedebilirsiniz! Bir simülasyonu etkinleştirdikten sonra, sağında bir düğme görünecektir. Tıklandığında, aynı Oturumu bir öğrenci ile kullanabileceğiniz yeni bir pencere açılacaktır!

Pro İpucu: Akıllı telefonunuz gibi ikinci bir cihaz alın ve Oturum Kodu ile doğrudan öğrenci olarak giriş yapın!

Bir ad ekleyin ve nasıl çalıştığını görün. Daha fazla deneyimlemek için tek Soruları gösterme ve gizleme ile denemeler yapın ve soruları öğrenci olarak cevaplamaya çalışın. Simülasyondaki öğrencilerin yerini sizin gerçek cevaplarınızla değiştirdiğinizi göreceksiniz!

Sorularınızı cevaplamayı bitirdikten sonra, cevapları doğrulayacak ve öğrenci cihazınızda doğru sonuçları gösterecek olan yeni öğrencilere "Çözümleri göster" düğmesini tıklayın!

İsterseniz, öğretmenin Oturum Panosunun üstündeki 'Oturumu Sonlandır' seçeneğini onaylayarak Oturumu bitirebilirsiniz.

4. İlk Soru Setinizi hazırlayın

Kitaplığınıza geri döndüğünüzde, artık ilk Soru Kümenizi hızlıca oluşturabilirsiniz!

Sağ alt menüdeki '+ Yeni Soru Set'ini tıklayın ve bir ad girin. Yeni Soru Kümenizin içinde artık yeni Sorular oluşturabilirsiniz ('+ Yeni Soru' seçeneğini tıklayarak). Gerçek bir oturumda nasıl göründüğünü görmek istiyorsanız, Soru Setinizde 'Yeni Oturumu Başlat'ı seçin ve yanıtları simüle edin. İşte bu kadar kolay!

Ayrıca Khan Academy veya Halk Kütüphanesi gibi hazırlanmış içerik Kütüphanelerimizden 30.000'den fazla ücretsiz soru aktarabilirsiniz.

Did this answer your question?